Przedstawiciele województwa w organizacjach i związkach krajowych
- Utworzono: 05 luty 2019
Członkostwo w ramach Związku Województw RP:
NAZWA | PRZEDSTAWICIELE WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO |
Związek Województw RP | Olgierd Geblewicz – Prezes Zarządu Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego |
Zgromadzenie Ogólne Związku Województw RP | Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego |
Teresa Kalina Przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego |
|
Tomasz Sobieraj Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego |
|
Marcin Przepióra Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego |
|
Konwent Marszałków Województw RP | Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego |
Konwent Przewodniczących Sejmików Województw RP | Teresa Kalina Przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego |
Rada Internetowego Serwisu Informacyjnego Związku Województw RP | Gabriela Wiatr Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego |
Komisja ds. Infrastruktury, Polityki Regionalnej oraz Środowiska ZWRP | Tomasz Sobieraj Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego |
Komisja ds. Obszarów Wiejskich i Rolnictwa ZWRP | Olgierd Kustosz Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego |
Komisja ds. Nauki, Edukacji i Sportu ZWRP | Stanisław Wziątek Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego |
Komisja ds. Żywności ZWRP | Olgierd Kustosz Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego |
Komisja ds. Kultury i Dziedzictwa Narodowego ZWRP | Anna Bańkowska Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego |
Komisja ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej ZWRP | Robert Sutarczyk Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego |
Komisja ds. Finansów Publicznych ZWRP | Marek Dylewski Skarbnik Województwa Zachodniopomorskiego |
Zespół Ekspercki Skarbników Województw ZWRP | Marek Dylewski Skarbnik Województwa Zachodniopomorskiego |
Zespół Ekspercki ds. ochrony środowiska ZWRP | Andrzej Posłuszny Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska UMWZ |
Zespół Ekspercki ds. polityki energetycznej ZWRP | Marzena Budnik-Ródź Kierownik Biura ds. Bezpieczeństwa i Energetyki w Wydziale Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych UMWZ |
Zespół Ekspercki ds. rynku pracy ZWRP | Andrzej Przewoda Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie |
Zespół Ekspercki ds. społeczeństwa informacyjnego ZWRP | Tomasz Komorowski Dyrektor Wydziału Społeczeństwa Informacyjnego i Informatyki UMWZ |
Zespół Ekspercki ds. Regionalnych Systemów Informacji Przestrzennej ZWRP | Zbigniew Piskorz Geodeta Województwa Zachodniopomorskiego |
Zespół Ekspercki ds. europejskiej i krajowej polityki strukturalnej ZWRP |
Marcin Szmyt Marek Orszewski |
Członkostwo z ramienia Związku Województw RP:
NAZWA | PRZEDSTAWICIELE |
Komitet Monitorujący RPO w Województwie Zachodniopomorskim |
Artur Wezgraj – Zastępca Członka |
Komitet Monitorujący Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 | Piotr Wolski - Zastępca Przedstawiciela ZWRP Kierownik Biura ds, Koordynacji Instrumentów Wsparcia, Wydział Zarządzania Strategicznego UMWZ |
Komitet Monitorujący Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 | Olgierd Geblewicz - Zastępca Przedstawiciela ZWRP Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego |
Komitet Monitorujący Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 |
Andrzej Przewoda – Członek, Przedstawiciel Konwentu Dyrektorów WUP, Dyrektor WUP Dorota Rybarska Jarosz – Zastępca Członka, Przedstawiciel Konwentu Dyrektorów ROPS, Dyrektor ROPS |
Komitet Monitorujący Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 | Olgierd Kustosz – Członek, Przedstawiciel ZWRP wskazany przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego |
Zespół ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego |
Tomasz Sobieraj - Przedstawiciel ZWRP Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego |
Komitet Monitorujący Program Interreg Europa Środkowa | Krzysztof Żarna – Zastępca Członka, Przedstawiciel ZWRP Zastępca Dyrektora Wydziału Współpracy Terytorialnej i Turystyki UMWZ |
Europejski Komitet Regionów | Olgierd Geblewicz - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego |
Rada Konsultacyjna do Spraw Osób Niepełnosprawnych | Anna Bańkowska - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego |
Senacki Zespół Ekspertów | Paweł Szeremet - Centrum Inicjatyw Gospodarczych UMWZ |
Zespół, który dokona przeglądu fin. samorząd. Podzespół od nr 1 do 5 | Małgorzata Gorzałczyńska-Koczkodaj - Dyrektor Wydziału Finansów i Budzetu UMWZ |
Rada Ekspertów do spraw działań mających na celu optymalizację procesu realizacji inwestycji drogowych | Michał Żuber - Dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie |
Grupa robocza ds. przygotowania Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 | Piotr Wolski - Zastępca Przedstawiciela ZWRP Kierownik Biura ds, Koordynacji Instrumentów Wsparcia, Wydział Zarządzania Strategicznego UMWZ |
Komitet Sterująco-Monitorujący Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 (Kadencja 2017-2020) | Magdalena Pieczyńska - p.o. Dyrektorki Wydziału Współpracy Społecznej UMWZ |
Komitet Monitorujący Program Operacyjny "Rybarstwo i Morze" 2014-2020 | Olgierd Kustosz – Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego |
Komitet Monitorujący PROW 2014-2020 (w charakterze Członka) | Olgierd Kustosz – Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego |
Prekomitet Monitorujący program "Fundusze Europejskie dla Rybactwa" na lata 2021-2027 | Krzysztof Berest - Zastępca Dyrektora Wydziału Rolnictwa i Rybactwa UMWZ |
Komitet ds. Umowy Partnerstwa na lata 2014-2020 | Olgierd Geblewicz - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego |
Członkostwo w ramach Konwentu Marszałków Województw RP:
Zespół ds. społeczeństwa informacyjnego przy Konwencie Marszałków Województw RP |
Tomasz Komorowski – Członek Dyrektor Wydziału Społeczeństwa Informacyjnego i Informatyki UMWZ |
Zespół Porozumiewawczy Regionalnych Systemów Informacji Przestrzennej |
Zbigniew Piskorz – Przedstawiciel Geodeta Województwa Zachodniopomorskiego |
Zespół roboczy w sprawie bezpieczeństwa publicznego przy Konwencie Marszałków Województw RP |
Mariusz Sikora - Członek |
Międzywojewódzki zespół roboczy woj. ochrony zdrowia przy Konwencie Marszałków Województw RP |
Dorota Łabinowicz – Członek Dyrektor Wydziału Zdrowia UMWZ |
Zespół merytoryczny ds. turystyki przy Konwencie Marszałków Województw RP |
Anna Bańkowska – Członek Damian Greś – Dyrektor Współpracy Terytorialnej i Turystyki UMWZ |
Zespół doradczy ds. systemowych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami | Karolina Błażków - Członek, Kierownik Biura Opłat Środowiskowych i Gospodarki Odpadami w Wydziale Ochrony Środowiska UMWZ |
Grupa robocza ds. polityki klastrowej | Paweł Szeremet - Przedstawiciel Centrum Inicjatyw Gospodarczych UMWZ |
Zespół ds. monitorowania finansów oświaty | Małgorzata Stachowiak - Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu UMWZ |
Podzespół ds. związanych z przygotowaniem i wdrażaniem programu operacyjnego dla sektora rybackiego w ramach perspetywy finansowej na lata 2021-2027 | Krzysztof Berest - Przedstawiciel |
Rada Narodowego Funduszu Zdrowia |
Kinga Flaga-Gieruszyńska - Pełnomocnik Marszałka ds. organizacji i zarządzania w służbie ochrony zdrowia |
Zespół ds. wypracowywania zmian w przepisach dotyczących działalnośći Samorządu Terytorialnego przy Narodowej Radzie Rozwoju KPRM |
Olgierd Geblewicz - Członek Marszałek Wojewóztwa Zachodniopomorskiego |
Pozostałe członkostwa:
Międzyresortowy Zespół ds. Funduszy Unii Europejskiej |
Olgierd Geblewicz – Członek |
Komitet ds. Umowy Partnerstwa |
Marcin Szmyt – Członek Marek Orszewski – Członek |
Komitet Konsultacyjny ds. Projektów Transnarodowych i Międzynarodowych na lata 2014-2020 |
Joanna Iwancz – Przedstawiciel Anna Błeszyńska – Zastępca |
Komitet Monitorujący RPO w Województwie Zachodniopomorskim |
Olgierd Geblewicz – Przewodniczący Tomasz Sobieraj – Zastępca Przewodniczącego |
Międzyresortowy Zespół ds. Funduszy Unii Europejskiej przy ministerstwie właściwym ds. rozwoju regionalnego |
Olgierd Geblewicz – Członek Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego |
Sieć „ Partnerstwo: Środowisko dla rozwoju” Grupa Robocza ds. Energetyki działająca w ramach sieci organów środowiskowych i instytucji zarządzania funduszami unijnymi / GDOŚ |
Piotr Wolski - Członek Grupy Roboczej Wydział Zarządzania Strategicznego UMWZ |
Sieć „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju” Grupa Robocza ds. Ocen oddziaływania na Środowisko działająca w ramach sieci organów środowiskowych i instytucji zarządzania funduszami unijnymi / GDOŚ |
Dorota Korenicka - Członek Grupy Roboczej Wanda Skorupska - Członek Grupy Roboczej |
Sieć „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”. Grupa Robocza ds. Adaptacji do Zmian Klimatu działająca w ramach sieci organów środowiskowych i instytucji zarządzania funduszami unijnymi / GDOŚ |
Wanda Skorupska - Członek Grupy Roboczej Wydział Zarządzania Strategicznego UMWZ |
Sieć „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”. Grupa Robocza ds. Gospodarki odpadami działająca w ramach sieci organów środowiskowych i instytucji zarządzania funduszami unijnymi / GDOŚ |
Marek Budziłowicz – Członek Grupy Roboczej Wdział Zarządzania Strategicznego UMWZ |
Krajowe Forum Terytorialne |
Marek Orszewski – Zastępca Członka Igor Jasinski - Zastępca Członka |
Grupa Sterująca ds. informacji i promocji Funduszy Europejskich przy ministerstwie właściwym ds. rozwoju regionalnego |
Natasza Wolska - Zastępca Przedstawiciela |
Grupa Robocza ds. KSOW przy ministerstwie właściwym ds. rozwoju regionalnego | Artur Przybylski Dyrektor Wydziału Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWZ |
Grupa Robocza ds. pomocy publicznej przy ministerstwie właściwym ds. rozwoju regionalnego |
Piotr Wolski - Członek Grupy Roboczej Katarzyna Kaak-Łasecka - Członek Grupy Roboczej |
Grupa Robocza ds. Przedsiębiorców przy ministerstwie właściwym ds. rozwoju regionalnego | Marek Orszewski - Członek Grupy Roboczej Zastępca Dyrektora Wydziału Zarządzania Strategicznego UMWZ |
Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego |
Przemysław Włosek – Przedstawiciel Marek Orszewski – Zastępca Przedstawiciela |
Komisja ds. gospodarki przestrzennej w ramach Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego |
Anna Smentek – Przedstawiciel Województwa/Przewodnicząca Komisji Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej WZ |
Regionalne Forum Inteligentnych Specjalizacji |
Marek Orszewski – Przedstawiciel Paweł Szeremet – Zastępca Przedstawiciela |
Zespół ds. mniejszości narodowych i etnicznych w województwie zachodniopomorskim |
Krzysztof Faliński – Członek Pełnomocnik Marszałka ds. zwalczania uzależnień Wojewódzki Ekspert ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii |
Zespół ds. mobilności rowerowej | Wanda Nowotarska - Kierownik Biura ds. Komunikacji Rowerowej |
Zespół ds. koordynacji działań w obszarze e-administracji przy KPRM | Tomasz Sobieraj – Przedstawiciel Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego |
Komisja do oceny wniosków, w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" |
Agnieszka Ulass – Przedstawiciel Zastępca Dyrektora Wydziału Infrastruktury i Transportu UMWZ |
Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego | Olgierd Geblewicz – Członek Prezydium Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego |
Grupa robocza ds. sprawozdawczości Zespół ds. wskaźników EFRR/EFS przy ministerstwie właściwym ds. rozwoju regionalnego |
Marek Budziłowicz – Członek Grupy Roboczej Wydział Zarządzania Strategicznego UMWZ |
Grupa robocza ds. Przeciwdziałania Nadużyciom Finansowym w Funduszach Polityki Spójności przy ministerstwie właściwym ds. rozwoju regionalnego |
Marcin Room - Członek Grupy Roboczej Wydział Zarządzania Strategicznego UMWZ |
Krajowa Rada Konsultacyjna ds. Osób Niepełnosprawnych VIII kadencji | Anna Bańkowska - Przedstawiciel JST |
Komitet Monitorujący Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 |
Andrzej Przewoda - Członek Przedstawiciel Konwentu Dyrektorów WUP, Dyrektor WUP
Dorota Rybarska-Jarosz - Zastępca Członka Przedstawiciel Konwentu Dyrektorów ROPS, Dyrektor ROPS |